Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności - aktualności

2013-04-19
Szkolili się z wypełniania oferty do samorządu
Jak prawidłowo wypełnić ofertę do samorządu? Nad tym zagadnieniem pracowali uczestnicy szkolenia „ABC wypełniania i rozliczania ofert realizacji zadania publicznego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych” 13 kwietnia 2013 r. w Pleszewie.
2013-04-04
Szkolenie „ABC wypełniania i rozliczania ofert realizacji zadania publicznego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych”
W ramach Tygodnia Obywatelskiego Centrum Informacyjno- Doradcze dla organizacji pozarządowych w Pleszewie serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnym szkoleniu „ABC wypełniania i rozliczania ofert realizacji zadania publicznego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych”
2013-02-25
W Pleszewie budowali partnerstwo
Czy warto tworzyć pozytywną przestrzeń wokół wspólnych działań na rzecz dzieci i młodzieży w Pleszewie - to główny temat wokół którego spotkali się przedstawiciele instytucji i organizacji w Pleszewie 12 lutego 2013r.
2012-11-30
Bezpłatne dni doradcze w CID Pleszew
5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
2012-11-02
„Aktywni w każdym wieku”- Forum Inicjatyw Pozarządowych za nami
„Aktywni w każdym wieku” to tytuł Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbyło się 19 października 2012 r. w Pleszewie.
2012-10-08
Forum Inicjatyw Pozarządowych w Pleszewie - Aktywni w każdym wieku
Zapraszamy organizacje pozarządowe/instytucje/samorządy/działaczy obywatelskich i społecznych do udziału w Forum Inicjatyw Pozarządowych. Forum odbędzie się 19 października 2012 r. od godziny 12:00 w restauracji Impresja w Pleszewie.
-
Centrum Informacyjno – Doradcze w Pleszewie
Od kwietnia w Pleszewie swoją działalność rozpoczęło Centrum Informacyjno-Doradcze działające przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinom Zagrożonym, Osobom Niepełnosprawnym oraz Współpracy z Zagranicą. Zadaniem CID jest zapewnienie wsparcia szkoleniowego i doradczego lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom. Co ważne, oferowana organizacjom pomoc jest bezpłatna.Centrum Informacyjno-Doradcze w Pleszewie obejmuje swoim zasięgiem obszar powiatów: pleszewskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego. „Organizacje pozarządowe, które działają na tym terenie będziemy zapraszać na szkolenia oraz doradztwo m.in. z zakresu tworzenia projektów, pozyskiwania środków na ich realizację, czy współpracy z samorządem” – mówi Grażyna Kaczmarek- Prezes stowarzyszenia. „Będziemy także wspierać osoby, które dopiero chcą powołać fundację lub założyć stowarzyszenie” – dodaje. Jeszcze w tym roku w ramach działalności CID zorganizowane zostanie Forum Inicjatyw Pozarządowych, którego celem będzie przybliżenie mieszkańcom działalności lokalnych organizacji pozarządowych.

Centrum Informacyjno-Doradcze otwarte jest dla organizacji od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00-19:00

Adres:

Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej w Pleszewie

Pleszew, ul. Św. Ducha 5/13 (Dom Rzemiosła)

Harmonogram najbliższych spotkań oraz szkoleń dostępny będzie także na stronie www.pcpr-pleszew.info

Informację o działalności CID można także uzyskać pod numerem telefonu 62 7427 680; 782 923 280 lub mailem cidpleszew@gmail.com

W całej Wielkopolsce funkcjonuje osiem Centrów Informacyjno-Doradczych prowadzonych przez wybrane organizacje pozarządowe z naszego województwa. „Ich działania są częścią większego projektu pn. <> współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego” – mówi Monika Przybylak z Centrum PISOP, koordynatorka projektu. Oprócz wsparcia, jakie Centra zapewniają wielkopolskim organizacjom pozarządowym, same muszą uczestniczyć w specjalnie dla nich opracowanych cyklach szkoleniowych. „Zależy nam na podnoszeniu wiedzy doradców CID, po to, aby oferowane przez nich wsparcie było jak najwyższej jakości i faktycznie przełożyło się na efektywne funkcjonowanie lokalnych fundacji i stowarzyszeń” – uzupełnia Monika Przybylak.


PCPR Pleszew 2007-2019