Współpraca z zagranicą - aktualności
2018-09-03
Wizyta gości z GPS Wilhelmshaven
Od 30 sierpnia 2018 roku do 01 września 2018 roku gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionej organizacji zajmującej się aktywizowaniem różnych grup społecznych, dostosowaną do potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności - Gemeinnützige Gesellschaft für Paritätische Sozialarbeit mbH.
2018-06-06
Wizyta w Gemeinnützige Gesellschaft für Paritätische Sozialarbeit mbH (GPS Wilhelmshaven)
W dniach od 31 maja 2018 roku do 03 czerwca 2018 roku 8 osobowa delegacja na zaproszenie zaprzyjaźnionej jednostki Gemeinnützige Gesellschaft für Paritätische Sozialarbeit mbH (GPS Wilhelmshaven) uczestniczyła w jubileuszu 50-lecia działalności jednostki.
2017-07-05
Wizyta gości z zaprzyjaźnionego powiatu Ammerland
W dniach od 28 czerwca 2017 roku do 1 lipca 2017 roku Powiat Pleszewski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie oraz Stowarzyszenie Centrum Rozwoju gościli delegację z zaprzyjaźnionego powiatu niemieckiego – Ammerland.
2016-04-25
Współpraca z partnerską organizacją GPS Wilhelmshaven
Rok przed jubileuszem 15-lecia współpracy z organizacją Gemeinnützige Gesellschaft fuer paritätische Sozialarbeit m.b.H. (GPS) w Wilhelmshaven (Dolna Saksonia) 8 osobowa delegacja uczestniczyła w wizycie studyjnej.
2011-10-05
„Terapia poprzez pracę, terapia poprzez nowe metody pracy” – wizyta studyjna specjalistów wspierających osoby niepełnosprawne z Powiatu Pleszewskiego
W dniach 12-15 września br miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli powiatowych placówek pomocy społecznej w Wilhelmshaven (Dolna Saksonia) w ramach współpracy zagranicznej prowadzonej od 10 lat z organizacją Gemeinnützige Gesellschaft fuer paritätische Sozialarbeit m.b.H. (GPS).
2008-09-29
WIZYTA DELEGACJI Z POWIATU PLESZEWSKIEGO NA OBCHODACH 40-LECIA DZIAŁALNOŚCI GPS W WILHEMSHAVEN
W dniach 12-14 września br Dyrektor Powiatowego Centrum Grażyna Kaczmarek uczestniczyła w obchodach 40–lecia działalności zaprzyjaźnionej organizacji pomocy społecznej z Powiatu Ammerland w Dolnej Saksonii, tj. GPS (Gemeinnützige Gesellschaft für Paritätische Sozialarbeit mbH Wilhelmshaven).
2008-06-08
Polsko-niemiecka konferencja w ramach współpracy PCPR w Pleszewie z GPS Wilhelmshaven
W dniu 26 maja br. w Sali Widowiskowej Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie odbyła się polsko - niemiecka konferencja pod patronatem Starosty Pleszewskiego Pana Michała Karalusa z udziałem członków z zaprzyjaźnionej organizacji Gesselschaft fur paritatische Sozialarbeit (GPS) z Powiatu Ammerland w Dolnej Saksonii pn. „System wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie na przykładzie Polski i Niemiec- Powiat Pleszewski oraz Powiat Ammerland”.
Współpraca z zagranicą

Powiat Pleszewski od lat współpracuje z niemieckim Powiatem Ammerland z Dolnej Saksonii. Współpraca ta obejmuje także problematykę pomocy społecznej, w szczególności systemu wsparcia osób niepełnosprawnych. W ramach dotychczasowych kontaktów udało się zorganizować dwustronne wizyty w celu wymiany doświadczeń polskiej i niemieckiej kadry pomocy społecznej pracującej z osobami niepełnosprawnymi. Szczególnie owocna jest współpraca z niemiecką organizacją GPS , tj. Gemainnutzige Gesellschaft fur Paritatische Sozialarbeit mbH z Wilhelmshaven, która wyróżnia się bardzo nowatorskim podejściem w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Przedstawiciele tej organizacji niejednokrotnie gościli w Pleszewie w ramach organizowanych wyjazdów studyjnych.

W roku 2003 z inicjatywy kadry pomocy społecznej Powiatu Pleszewskiego odbyło się międzynarodowe seminarium dla organizacji pozarządowych pn. „Osoba niepełnosprawna w krajach Unii Europejskiej”, w której wzięli udział partnerzy z Niemiec, a także władze, instytucje pomocy społecznej z Województwa Wielkopolskiego (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu) oraz przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W organizacji tego przedsięwzięcia skorzystaliśmy z pomocy finansowej Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej.


PCPR Pleszew 2007-2023