2013-02-06
Aktualności
Ferie z pomysłem w świetlicy - sprawozdanie

Ferie zimowe dla pleszewskich dzieci, zorganizowane przez wolontariuszy w świetlicy, cieszyły się ogromną popularnością. Codziennie na zajęcia docierało prawie 50 dzieci i 25 wolontariuszy.

Zajęcia przygotowali i przeprowadzili wolontariusze pod czujnym okiem koordynatorki CW Lucyny Roszak. Rozpoczęliśmy od warsztatów chemicznych, podczas których pod bacznym okiem opiekunów dzieci same mogły wykonywać doświadczenia chemiczne (np. ciecz newtonowską, spalanie wodoru)

Kolejnego dnia odbywały się zajęcia taneczne. Dzieciaki mogły nauczyć się tańca „cha-cha” lub słynnego „Gangnam style”. Środa przywitała nas warsztatami z pierwszej pomocy. Jak postępować w przypadku zadławień czy złamań, jak wykonać opatrunek i usztywnić złamany palec - to zagadnienia które podejmowaliśmy zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Równocześnie trwały zajęci ekologiczne- „Coś z niczego”, na których tworzyliśmy obrazy z nakrętek i wykorzystywaliśmy tekturowe rolki.

Zwieńczeniem ferii były warsztaty cyrkowe i magiczne. Chodzenie na szczudłach, żonglowanie chustami czy poi wprowadziły nas w świat cyrku. Znikająca karta, przechodzące kulki dały nam wgląd w świat iluzji.

Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek 14 stycznia, a zakończyły w czwartek 17 stycznia.

W drugim tygodniu ferii, kilku z naszych wolontariuszy, kontynuowało warsztaty poza świetlicą. W szkołach, w Choczu i w Tomicach, przeprowadzili zajęcia biżuteryjne, cyrkowe, zabawy z chustą animacyjną Klanzy i tańce integracyjne.

W przygotowanie ferii i zaplanowanie zajęć włożyliśmy dużo wysiłku. Opłaciło się jednak wstawać wcześnie, tłuc się autobusem i pracować z dzieciakami. Atmosfera na warsztatach była NIEPOWTARZALNA!

Dziękujemy dzieciakom za zaangażowanie, rodzicom za zaufanie wszystkim przyjaciołom za wsparcie!

Aneta Olszyna


PCPR Pleszew 2007-2021