2016-05-20
Aktualności
Bezpłatne porady psychologa dziecięcego

W terminie od 1 marca 2016 r. do 30 listopada 2016 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie – Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Pleszewie we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju realizuje działania projektu pn. „Po MOC dla rodziny II”, które stanowią kontynuacje działań podjętych w zeszłym roku.

Głównym założeniem projektu jest objęcie pomocą psychologiczną rodzinę w tym dzieci i pomocą prawną te osoby, które dotknięte zostały dysfunkcją lub znalazły się w sytuacji kryzysowej.

* Porad psychologicznych udziela Pani Katarzyna Majchrzak - dwa razy w miesiącu w godzinach od 16.00 do 19.00

* Porad prawnych udziela Pan Mateusz Biadała - godzinny dyżur raz w miesiącu

Dodatkowo działania projektowe zostały wzbogacone o cyklicznie przeprowadzane warsztaty tematyczne pn. „Mamo/Tato zróbmy coś razem”. Głównym zamysłem prowadzonych zajęć jest wspólna zabawa dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. W marcu przeprowadzony został „Wielkanocny warsztat rodzinny” podczas, którego rodziny mogły zrobić wielkanocną kartkę lub ozdobę wielkanocną. W kwietniu dzieci spotkały się na „Rodzinnym warsztacie biżuteryjnym” podczas, którego można było zrobić oryginalną bransoletkę lub kolczyki. W maju przeprowadzono warsztat z decoupagu- dzieci zdobiły specjalną metodą drewniane pudełka, a w czerwcu będzie można rodzinnie pograć w gry planszowe. Warsztaty prowadzi Pani Lucyna Roszak.

W przypadku chęci skorzystania z pomocy specjalistów prosimy o kontakt:

• osobisty w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Pleszewie przy ul. Osiedlowej 1 w Pleszewie

• telefoniczny: 62/ 7421 184, 668 473 977

• e-mailowy: oik_pleszew@op.pl


Działania w ramach projektu „Po MOC dla rodziny II” realizowane przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju dofinansowane są ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach programu „Prowadzenie kompleksowego, specjalistycznego wsparcia dla rodzin dotkniętych dysfunkcją i kryzysem

Dokument do pobrania w formacie PDF

PCPR Pleszew 2007-2015