2019-06-04
Aktualności
Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Pleszewskim

W dniu 02.06.2019 r. w Gołuchowie odbyły się obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, w których udział wzięły rodziny zastępcze wraz z dziećmi.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Justyna Liberska – kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Pleszewie oraz rodziny z terenu powiatu pleszewskiego i jarocińskiego. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju w Pleszewie pozyskaliśmy dodatkowe środki finansowe z Fundacji Ernst &Young w ramach, których podczas Obchodów Rodzicielstwa Zastępczego zatrudniono psychologa. Rodziny zastępcze miały możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji psychologicznych. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, park linowy, balony itp. Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego były doskonałą okazją do integracji i tego by podzielić się swoimi doświadczeniami, troskami oraz radościami dnia codziennego. Była to również doskonała okazja do promowania idei rodzicielstwa zastępczego na terenie powiatu pleszewskiego.

Pragniemy serdecznie podziękować rodzinom zastępczym, Firmie Tacho Konsulting Przemysław Witek a wszczególności Panu Pawłowi Mencel kierownikowi Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu za pomoc w zorganizowaniu Obchodów Rodzicielstwa Zastępczego.

Dofinansowano ze środków


PCPR Pleszew 2007-2019