2015-05-05
Aktualności
Procedura kierowania i umieszczania w Pododdziale dla osób uzależnionych od alkoholu w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie


Od października 2012 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie dla przewlekle psychicznie chorych funkcjonuje pododdział dla osób uzależnionych od alkoholu. Ideę pododdziału oprócz zapewnienia opieki dla Pensjonariuszy jest jednocześnie prowadzenie terapii odwykowej. Problem pensjonariuszy uzależnionych od alkoholu nie jest problemem tylko Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, skala problemu może sięgać nawet 20% pensjonariuszy umieszczanych w różnego typu domach.

Do dyspozycji uczestników turnusów jest boisko do piłki nożnej, siatkowej oraz kręgielnia. Oprócz tego mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym całego Domu Pomocy Społecznej oraz korzystać z wycieczek organizowanych dla mieszkańców Domu. Poprzez takie działanie kadra chce pokazać, że jest inna możliwość niż alkohol, że jest inny wybór. Ponadto wykwalifikowana kadra realizuje program zajęć terapeutycznych w warsztacie stolarskim, poligraficznym i ceramicznym.

Osoba zainteresowana lub jej przedstawiciel ustawowy zainteresowany umieszczeniem w pododdziale dla osób uzależnionych od alkoholu przy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie dla przewlekle psychicznie chorych powinien najpierw zapoznać się z załączoną Procedurą kierowania i umieszczania w Pododdziale dla osób uzależnionych od alkoholu w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie.

Pobierz dokumenty w formacie pdf

PCPR Pleszew 2007-2023