2022-01-04
Aktualności
Międzypokoleniowy projekt Dwa Pokolenia Zmieniają Świat.

Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej z Lokalnym Centrum Wolontariatu oraz Fundacja ANIMACJA w Pleszewie realizowały projekt Dwa Pokolenia Zmieniają Świat współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Projekt polegał na międzypokoleniowych działaniach młodych osób i seniorów. Lokalne i Senioralne Centrum Wolontariatu od czerwca do listopada działało w ramach tego projektu. Projekt zakładał również ekologiczne działania, które prowadzili w lokalnej społeczności wolontariusze.

Grupa na początek wzięła udział w spotkaniu wprowadzającym w projekt i wolontariat. Jednak najważniejszym celem tego spotkania było poznanie i integracja młodzieży i seniorów.

Wolontariusze wzięli udział w dwóch ekologicznych spotkaniach. Spotkanie z Panią od odpadów i warsztat z tworzenia naturalnych kosmetyków dostarczyło grupie wiele wiedzy o segregacji śmieci i ekologicznych rozwiązaniach.

W projekcie międzypokoleniowym wolontariusze zorganizowali koncert Marcina Januszkiewicza „ Osiecka po męsku” oraz Klimatyczną Grę Miejską, w której wzięło udział 12 drużyn. Te imprezy dla społeczności lokalnej miały za zadanie zaangażować uczestników projektu i zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska.


PCPR Pleszew 2007-2023