2012-05-08
Aktualności
Centrum Informacyjno – Doradcze w Pleszewie

Od kwietnia w Pleszewie swoją działalność rozpoczęło Centrum Informacyjno-Doradcze działające przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinom Zagrożonym, Osobom Niepełnosprawnym oraz Współpracy z Zagranicą. Zadaniem CID jest zapewnienie wsparcia szkoleniowego i doradczego lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom. Co ważne, oferowana organizacjom pomoc jest bezpłatna.

Centrum Informacyjno-Doradcze w Pleszewie obejmuje swoim zasięgiem obszar powiatów: pleszewskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego. „Organizacje pozarządowe, które działają na tym terenie będziemy zapraszać na szkolenia oraz doradztwo m.in. z zakresu tworzenia projektów, pozyskiwania środków na ich realizację, czy współpracy z samorządem” – mówi Grażyna Kaczmarek- Prezes stowarzyszenia. „Będziemy także wspierać osoby, które dopiero chcą powołać fundację lub założyć stowarzyszenie” – dodaje. Jeszcze w tym roku w ramach działalności CID zorganizowane zostanie Forum Inicjatyw Pozarządowych, którego celem będzie przybliżenie mieszkańcom działalności lokalnych organizacji pozarządowych.

Centrum Informacyjno-Doradcze otwarte jest dla organizacji od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00-19:00

Adres:

Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej w Pleszewie

Pleszew, ul. Św. Ducha 5/13 (Dom Rzemiosła)

Harmonogram najbliższych spotkań oraz szkoleń dostępny będzie także na stronie www.pcpr-pleszew.info

Informację o działalności CID można także uzyskać pod numerem telefonu 62 7427 680; 782 923 280 lub mailem cidpleszew@gmail.com

W całej Wielkopolsce funkcjonuje osiem Centrów Informacyjno-Doradczych prowadzonych przez wybrane organizacje pozarządowe z naszego województwa. „Ich działania są częścią większego projektu pn. <> współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego” – mówi Monika Przybylak z Centrum PISOP, koordynatorka projektu. Oprócz wsparcia, jakie Centra zapewniają wielkopolskim organizacjom pozarządowym, same muszą uczestniczyć w specjalnie dla nich opracowanych cyklach szkoleniowych. „Zależy nam na podnoszeniu wiedzy doradców CID, po to, aby oferowane przez nich wsparcie było jak najwyższej jakości i faktycznie przełożyło się na efektywne funkcjonowanie lokalnych fundacji i stowarzyszeń” – uzupełnia Monika Przybylak.


PCPR Pleszew 2007-2024