2016-12-02
Aktualności
Spotkanie Andrzejkowo Mikołajkowe dla dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu pleszewskiego



W ramach projektu „Rozwijanie pomocy wspierającej działania rodziców zastępczych w wychowaniu i sprawowaniu opieki nad dziećmi oraz integracja rodzin zastępczych o zasięgu ponadlokalnym”, dnia 23 listopada br. w restauracji Kasyno w Pleszewie, odbyło się spotkanie Andrzejkowo- Mikołajkowe dla dzieci z rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu.

Na spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć Prezes Sądu Rejonowego w Pleszewie - Panią Małgorzatę Huk-Sobańską, Kierownika Kuratorów Sądowych - Panią Justynę Liberską, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie – Panią Grażynę Kaczmarek oraz licznie przybyłe rodziny zastępcze.

Tegoroczne spotkanie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy dzieci i ich opiekunów jak również integracji rodzin zastępczych z pracownikami pieczy. Podczas spotkania zabawę umilili nam animatorzy, którzy zorganizowali wspaniałą zabawę i wiele atrakcji, angażując do udziału nie tylko dzieci ale i ich opiekunów. Wcielili się oni w wysłanników Św. Mikołaja – Elfa oraz uwielbianego przez dzieci bałwan Olafa, którzy zachęcali nas do wspólnego tańca i konkursów a pod koniec spotkania przekazali dzieciom słodkie upominki.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju dzięki środkom Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wspieranie inicjatyw na rzecz wielkopolskich rodzin”.


PCPR Pleszew 2007-2019