2017-10-17
Aktualności
Wizyta studyjna w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piaskach

10 października 2017 roku 50 osobowa grupa (wraz z opiekunami) uczestniczyła w wizycie studyjnej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piaskach. Oprócz integracji i zwiedzania pracowni, w których mogliśmy podejrzeć jakie są wykonywane zadania otrzymaliśmy garść informacji o strukturze funkcjonowania placówki oraz wykonywanych zadań zleconych, takich jak: składanie teczek, szycie toreb z banerów, wykonywanie bukiet i stroików okolicznościowych czy też wykonywanie na zlecenie firmy Raben ciężarówki z elementów drewnianych.

Dzięki gościnności gospodarzy mogliśmy przy wspólnej kawie delektować się samodzielnie upieczonymi rogalikami.

Następnie wszyscy udaliśmy się do lokalnej restauracji 4 Gary, w której zjedliśmy obiad, po którym obejrzeliśmy skecz w wykonaniu uczestników warsztatu. Następnie wszyscy razem próbowaliśmy sił w śpiewaniu.

Wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w ramach projektu pod nazwą „Aktywizacja zawodowa i społeczna w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim”, który jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


PCPR Pleszew 2007-2019