2017-11-15
Aktualności
Pielęgnowali zieleń i rzeźbili w warzywach

21 podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu pleszewskiego ukończyło w październiku szkolenia „Pielęgnacja terenów zieleni” i „CARVINGU” realizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie. Zajęcia odbyły się na zlecenie pleszewskiego Stowarzyszenia Centrum Rozwoju.

Cykl nauki dla niepełnosprawnych uczestników WTZ obejmował 16 godzin zajęć dydaktycznych, z czego 6 godzin poświęcono przyswajaniu wiedzy teoretycznej, a 10 godzin to zajęcia praktyczne.14 osób doskonaliło swoje umiejętności w artystycznym dekorowaniu warzyw i owoców, pozostałe miały zajęcia z pielęgnacji zieleni.

Głównym celem kursu było opanowanie przez uczestników teoretycznych i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu ogrodnik o specjalności "Pielęgnacja terenów zieleni" i "Carving", czyli rzeźbienie w warzywach i owocach.Ta ostatnia dziedzina jest coraz bardziej popularna w gastronomii, dlatego też osoby, które zdobędą takie umiejętności mogą liczyć na pracę w tej branży. - tłumaczy Andrzej Woźniak, kierownik ROSZM.

Kurs został uwieńczony uroczystym wręczeniem zaświadczenia wraz z suplementem o jego ukończeniu i przyznanym certyfikatem w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podlegającego pod Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zajęcia z pielęgnacji terenów zieleni prowadziła instruktor praktycznej nauki zawodu Anna Ryczko z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, z kolei carvingu kursantów uczyły Karolina Parysek i Zofia Lach. I to z ich rąk oraz specjalisty ds. szkoleń ROSZM Magdaleny Mazur niepełnosprawni otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkoleń.

źródło: www.ckiw-pleszew.ohp.pl


PCPR Pleszew 2007-2019