2017-12-15
Aktualności
Dzień Wolontariusza, połączony z Galą Konkursu Barwy Wolontariatu

Ponad 1200 wolontariuszy z całego regionu wypełniło Salę Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 12 grudnia 2017r. tego dnia świętowaliśmy z wolontariuszami z całego regionu Wielkopolski Dzień Wolontariusza, połączony z Galą Konkursu Barwy Wolontariatu.

Podczas Galii wręczono nagrody trójce Laureatów konkursu Barwy Wolontariatu, oraz wyróżniono kilkunastu zasłużonych dla wolontariatu ludzi. Było to inspirujące przeżycie, zachęcające Nas do rozwoju i osiągania sukcesów na polu wolontariackim.

Po Gali Wolontariatu nadszedł czas na wspólną zabawę wolontariuszy z całego regionu wielkopolskiego. Wystąpił dla Nas zespół AUDIOFEELS, laureat programu rozrywkowego Mam Talent. Koncert przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Grupa muzyków wykonała cały koncert bez użycia instrumentów, cały ich aranż opierał się na wydawaniu odgłosów imitujących instrumenty z gardła. Ogromny talent, poczucie rytmu i rozsiewanie pozytywnej energii wśród młodych ludzi. Chłopaki z Audiofeels wychwalali wolontariuszy za ich działania dla społeczności, dając z siebie wszystko.

Wykonywali ponadczasowe utwory muzyki rozrywkowej, ale też kolędy, dzięki czemu poczuliśmy magię świąt. Nasi Wolontariusze bawili sie świetnie pod samą sceną. Dziękujemy Audiofeels.

Wolontariusze z Pleszewa zawdzięczają tą wspaniałą przygodę pani Lucynie Roszak, która zorganizowała ten wyjazd. Koszty wyjazdu pokryło Starostwo Powiatowe w Pleszewie za co dziękujemy Panu Maciejowi Wasielewskiemu Staroście Pleszewskiemu, który wraz z Zarządem Powiatu przekazał 1000zł. Pieniądze pokryły koszt dojazdu dla 60 osób! Z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 i 3 w Pleszewie, Z Zespołu Szkół w Lenartowicach i z Zespołu Szkół w Choczu oraz ekipie z Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie. Wszystkim dziękujemy za obecność!

Na wydarzenie zaprosił nas sam Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Dziękujemy!


PCPR Pleszew 2007-2019