2018-06-06
Aktualności
Wizyta w Gemeinnützige Gesellschaft für Paritätische Sozialarbeit mbH (GPS Wilhelmshaven)

W dniach od 31 maja 2018 roku do 03 czerwca 2018 roku 8 osobowa delegacja w składzie:

- Pani Urszula Balicka – Wicestarosta Pleszewski,

- Pan Andrzej Madaliński – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie,

- Pani Renata Reszel – Radna Powiatowa

- Pani Grażyna Kaczmarek – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie wraz z Pracownikami

na zaproszenie zaprzyjaźnionej jednostki Gemeinnützige Gesellschaft für Paritätische Sozialarbeit mbH (GPS Wilhelmshaven) uczestniczyła w jubileuszu 50-lecia działalności jednostki.

Obchody Jubileuszu były doskonałą okazją do spotkania się pracowników, podopiecznych jednostek podległych GPS Wilhelmshaven, zaproszonych gości oraz integracji z lokalną społecznością. W spotkaniu wzięło udział blisko 900 osób.

Przedstawiciele delegacji z Polski pogratulowali zacnego Jubileuszu wręczając list gratulacyjny oraz kompozycję fotografii obejmującej 17 lat współpracy Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie.

GPS Wilhelmshaven to nowoczesna placówka, która stale poszerza swoją ofertę mającą na celu aktywizowanie różnych grup społecznych, dostosowując ją do potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności. Od lat działalność niemieckiego partnera jest dla inspiracją do podejmowania działań i przeniesienia ich na polski grunt. Przez 5 dekad mury GPS Wilhelmshaven opuściło wiele osób, którzy pomnażają zdobytą wiedzę i umiejętności, a także kierują się wartościami przekazanymi przez kadrę, realizując swoje marzenia i ambicje, osiągając sukcesy.

W przeddzień wyjazdu Dyrektor Zarządzający GPS Wilhelmshaven wraz z małżonką spotkał się z przedstawicielami polskiej delegacji dziękując za przybycie oraz kontynuował rozmowy o zachodzących zmianach, wymianie doświadczeń, które w swojej pracy zdobywają zarówno polscy jak i niemieccy partnerzy.


PCPR Pleszew 2007-2019