2018-08-21
Aktualności
Wyjazd rekreacyjno – terapeutyczny do Karpacza

W dniach od 18 czerwca 2018 roku do 20 czerwca 2018 roku niespełna 50 osobowa grupa osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu pleszewskiego wraz z opiekunami miała możliwość korzystania z uroków Karpacza i okolic. Uczestnikami wyjazdu byli podopieczni warsztatów terapii zajęciowej: z Gizałek i Nowolipska, środowiskowych domów samopomocy z: Czermina, Fabianowa i Pleszewa, Ośrodka Wsparcia w Pleszewie oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie.

Duże wrażenie na uczestnikach wywarła wizyta w Parku Miniatur w Kowarach czy też Świątynia Wang. Liczne atrakcje turystyczne uzupełnione były możliwością podziwiania Wodospadu Kamieńczyka.

W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili Zamek w Książu i spacerowali po pięknych, otaczających go ogrodach.

W ramach wyjazdu przeprowadzonych zostało 6 godzin zajęć aktywizująco –terapeutycznych w trzech grupach. Celem zajęć było doskonalenie nabytych umiejętności interpersonalnych i kompetencji społecznych, doskonalenie umiejętności radzenia sobie z nagromadzonymi emocjami.

Zajęcia zapewniły możliwość integracji grupy, wykształcenia umiejętności wypowiadania się a także zapoznania się z atrakcjami turystycznymi a tym samym zapamiętywania istotnych informacji.

Wyjazd zorganizowany został ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu "Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi" w ramach projektu "Jesteśmy - wspieramy - program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim".


PCPR Pleszew 2007-2019