2018-11-26
Aktualności
Obchody Dnia Pracownik Socjalnego oraz 40-lecie pracy Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie

23 listopada 2018 roku w restauracji Kasyno w Pleszewie prawie 50 osób uczestniczyło w podwójnym świecie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie.

Dyrekcja oraz Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Pleszewie, Powiatowej Świetlicy Środowiskowej dla młodzieży dojeżdżającej w Pleszewie oraz Ośrodka Wsparcia w Pleszewie, byli pracownicy ww. jednostek oraz osoby związane z pomocą społeczną z terenu powiatu pleszewskiego spotkali się na wspólnej kolacji, aby uczcić Dzień Pracownika Socjalnego, który jest obchodzony 21 listopada. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie – Pani Grażyna Kaczmarek podziękowała wszystkim za poświęcenie i zaangażowanie w tą jakże trudną pracę. Mimo tego, że jest to trudna praca to jest to praca, dzięki której człowiek ma ogromną satysfakcję, ponieważ może pomóc drugiemu człowiekowi. Pomoc drugiemu człowiekowi, który wymaga wsparcia to również wielka odpowiedzialność i za to również należą się słowa uznania, które zostały skierowane do pracowników służb pomocy społecznej podczas spotkania.

W tym dniu była jeszcze jedna okazja do świętowania. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie – Pani Grażyna Kaczmarek obchodziła 40-lecie swojej pracy zawodowej. Pracownicy przygotowali z tej okazji niespodziankę – tort a wraz z życzeniami kwiaty i skromny upominek. Pani Grażyna Kaczmarek prawie całą swoją pracę zawodową związana jest z pomocą społeczną. Wiele jej działań zostało docenionych nie tylko na szczeblu powiatu i województwa ale także na poziomie krajowym. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie kieruje od momentu powstania, tworząc oblicze pomocy społecznej na szczeblu powiatowym. Dzięki swojej postawie, empatii oraz charyzmie jest blisko ludzi ale i swoich pracowników. Życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym.


PCPR Pleszew 2007-2019