2018-08-24
Aktualności
Akademia Świadomego Rodzica - nowa edycja

Szanowni Państwo,

Zapraszam do zapoznania się z projektem Fundacji EY.

Naszym wspólnym celem jest wsparcie rodzin i opiekunów zastępczych, tak aby miały umiejętności i kompetencje wychowywania dziecka z trudną historią własną, często zranionego przez najbliższych dorosłych oraz z różnymi obciążeniami zdrowotnymi.

Akademia Świadomego Rodzica pozwala zauważyć co jest najistotniejszego w byciu rodzicem/opiekunem. Jak być autentycznym rodzicem ze swoimi własnymi doświadczeniami i przekazywać to co najlepszego właśnie dzieciom będącym pod opieką. W ramach projektu przyglądamy się stylom wychowania i podpowiadamy jak stać się najbardziej korektywnym rodzicem dla dziecka ze względu na jego styl więzi (z psychologii rozwoju człowieka).

Ponad to nasz projekt zapobiega wypaleniu się rodziców zastępczych, wskazuje ich silne strony oraz pomaga zrozumieć emocje dnia codziennego, które towarzyszą rodzicom i opiekunom . Oferujemy rodzicom rodzaj przygotowania, który dedykuje się specjalistom w pracy z drugim człowiekiem ( w tym przypadku z dzieckiem z trudna własną historią).

Serdecznie zapraszam Państwa beneficjentów do udziału w 8 edycji Akademii Świadomego Rodzica w Fundacji EY – nabór trwa do 18 września.

W załączeniu przesyłam informacje skierowane do rodziców zastępczych w tym formularz zgłoszeniowy.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Ulotka informacyjna do pobrania w formacie PDF
Formularz zgłoszeniowy - do pobrania w formacie Word

„Udział w AŚR traktuje jako niesamowity prezent. Po treningach czuję się jakbym otrzymała dodatkowy zmysł, który pozwala mi patrzeć uważniej na siebie samą i swoje dzieci (mojego męża też ;-)). Nasze spotkania pomogły mi lepiej odczytywać i wyrażać swoje uczucia, być uważniejszą na innych, bardziej rozumieć potrzeby moich domowników. AŚR pozwoliła mi na świadome zobaczenie sytuacji trudnej oczyma dziecka i bezpieczne rozwiązanie jego problemu.”

Mama Ewa

„Będąc rodzicem zastępczym i rodzicem dziecka niepełnosprawnego występowałam często w roli „rodzica terapeuty”. Przez cały czas czułam, że pomimo wielkiej chęci pomocy i pełni pokładów miłości pełnię rolę mamy jakby odrobinę na ślepo. Teraz już wiem, że robiłam wszystko wówczas jak potrafiłam najlepiej. Nie wiem ile książek musiałbym przeczytać, aby posiąść wiedzę, którą zdobyłam na treningach. Akademia Świadomego Rodzica to przyspieszony kurs świadomości, rozwoju osobistego, treningu kompetencji, uważności i szacunku.”

Mama Agnieszka

>Agnieszka Palka | koordynator ds. projektów

Fundacja EY

Rondo ONZ 1, 00-124, Warszawa, Poland

Office: +48 22 557 7880 | Fax: +48 22 557 7001 | agnieszka.palka@pl.ey.com

Website: http://www.ey.com.pl/fundacja

W razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt z kierownikiem Sekcji Pomocy Dziecku i Rodzinie i Zespołu ds. Pieczy Zastępczej – Agnieszką Lech tel. 62 7420-161


PCPR Pleszew 2007-2019